Zimní školka v přírodě

Aktualizováno 23.03.2018: Přidáno velké množství dalších fotografií

V pondělí jsme se Slůňaty a dokonce dvěma Medvíďaty vyjeli do hor Krkonoš. Těšili jsme se na zimní radovánky na sněhu a lyžovačku. První sníh jsme z okna autobusu zahlédli až někde u Trutnova. V Peci pod Sněžkou už bylo více sněhu, i když starý a trochu špinavý. Sluníčko na nás chvilku zasvítilo a pak se schovalo a vykouklo až při pátečním odjezdu. V pondělí v poledne začalo hustě sněžit a sněžilo celý týden ve dne i v noci. Napadlo aspoň půl metru. Krásný prašan to byl, jen stavět sněhuláka nešlo. Bobovačka byla úžasná, válení ve sněhu ještě lepší. Lyžaři si moc dobře zalyžovali na sjezdovce. Jezdili jsme slalom i projížděli barevné branky, super byla jízda na „vlnkách“, které pro nás každý den vytvořili vlekaři rolbou. Na „pomě“ byli všichni moc šikovní, skoro nikdo nepadal, protože jsme měli bonbónky proti padání. Trochu nás zlobilo nabalování sněhu na podrážky přezkáčů. Než jsme s Michalem všechno oškrábali, tak jsme se pěkně zapotili. Dokonce některým dětem všímaví vlekaři škrabkou strhli ledové námrazky a přejeli skluznici „mejdlíčkem“. O naše plná bříška se moc dobře starala paní správcová, dětem chutnalo a chodily si často i přidávat. Hitem se stala písnička „Že jsem malý, nevadí“,kterou děti zpívaly i cestou v autobuse.
Celý týden děti plnily různé bobříky-zpěváčka, malíře, mlčení, obratnosti, odvahy a někteří i dobrého skutku a za to dostaly nakonec diplom a odměny.
Nikomu se nestýskalo, žádná rýma nás netrápila a tak letošní zimní škola v přírodě byla príma.

Další fotografie jsou dostupné na Rajce.net.