Výlet na zámek Kačina

Ve středu jsme vyjeli na celodenní výlet na zámek Kačina. Jen jsme sedli do autobusu, tak začalo psí počasí – lilo jako z konve. S obavami jsme čekali, jak se s tímto handikepem popere pořádající Divadýlko Mrak. V pláštěnkách jsme doběhli do zámeckého divadla na pohádku O Honzovi, pak jsme si prohlédli zámecká sklepení včetně kuchyně a prádelny, viděli jsme,jak a čím se dříve opracovávalo dřevo a kovy, prohlédli jsme si stáje pro koně i s jedním koněm /ten vypadal jako živý/. Velkým zážitkem bylo společné vypravování pohádky, při kterém si děti samy vyzkoušely divadelní kostýmy. Další vědomosti děti získaly v „kulisárně“, kde jim paní průvodkyně vysvětlila, jaké jsou rozdíly mezi maňásky, loutkami, marionetami… A prošly si i divadelním peklem s čerty. Tečkou za zážitky mělo být opékání buřtů. To jediné nám zhatilo počasí, ale nikomu to nevadilo, protože si špekáčků užijeme příští týden na zahradní slavnosti. Končím psaní, zeptejte se dětí na zážitky, přidávám nějaké foto. A já jdu objednat sluníčko na příští čtvrtek.

Děti poslouchají vyprávění.

Více fotek na Rajce.net