Výlet do Ekocentra Oucmanice

Slůňata a Medvíďata vyjela na polodenní výlet do Ekocentra.
Slůňata se připravila na povídání o včeličkách. Zjistila, jak vlastně včelka vypadá, sestavovala puzzle tělíčka včely, vyzkoušela si role královny a dělnice, sosala sladkou šťávu a přenášela ,,pyl“ z kytičky na kytičku.
Svíčku z včelího vosku si děti vyrobily a odvezly domů.
Děti z Medvíďat si nejdříve paní Lenka vyzkoušela z názvu jednotlivých zvířátek. Něco málo jsme si o nich pověděli a pustili jsme se do výroby másla. Šlehání nám dalo zabrat, ale máslo se nám podařilo. Chutnalo výborně. Pak na nás již čekala zvířátka.
Program se všem velice líbil a už se těšíme na další návštěvu.
Programy byly financovány za přispění z dotace PPEVO MmP.

Dětí se fotí před ekocentrum v Oucmanicích.

Další fotografie jsou dostupné na Rajce.net.