Výlet do Oucmanic

Výlet do Oucmanic se nám všem moc líbil. Slůňatům lektorka Jitka se svoji malou pomocnicí Terezkou ukázaly, kolik zábavy se dá užít s obyčejnými klacky. Děti si během programu vyrobily vlastního skřítka Kořínka a z klacků, špalíků, kůry a šišek mu postavily domeček. Za odměnu je skřítek naučil různá kouzla a cviky s klacky. Mezitím se Medvíďata pustila do výroby placek. Na pomoc jim přispěchala Popelka. Postup již děti znaly z pohádky, a tak jim šla práce od ruky. Rozdělily hrách od pšenice, umlely mouku, připravily si těsto, vyválely placky a ozdobily semínky. Nakonec nám je Popelka upekla v peci a velmi nám chutnaly. Už teď se těšíme, až Oucmanice opět navštívíme.

Akce proběhla díky dotaci z programu podpory ekologické výchovy a osvěty statutárního města Pardubice.

Děti svačí.