Orienťácké odpoledne v MŠ

Začalo to pozorováním oblohy-bude nebo nebude pršet? Nene, obloha byla azuro.
Takže jsme rozvěsili kontroly-oranžové lampiony s obrázky Pardubic. Závodníci si rozebrali mapy s vyznačenou trasou, vzali průkazky a postupně vybíhali ze startu od školky. Do cíle doběhli úplně všichni. Děti i rodiče byli moc šikovní, poradili si s ,,kleštičkami“ u kontrol, nikdo se neztratil, nikdo nebloudil.
V cíli si děti mohly vyzkoušet sestavit puzzle z obrázků Pardubic a dospěláci provětrat mozkové závity kvízovými otázkami z historie našeho města.
Občerstvení a odměny nikoho neminuly. Vydařenou společnou akci s rodiči a dětmi jsme zakončili zpěvem nejoblíbenější písně,,Koleje“.
Určitě si orientační běh zase zopakujeme. Vzhledem k vysoké úrovni závodníků a jejich nadšení můžeme příště přidat na délce i obtížnosti trasy.

Paní učitelka říká informace o orientačním běhu.